Kolektory słoneczne pozwalają na wykorzystanie energii słonecznej i przekształcenie jej w energię cieplną, która głównie służy do podgrzewania ciepłej wody użytkowej. Panujące w Polsce warunki pogodowe i stopień nasłonecznienia w zupełności wystarczają do tego aby z powodzeniem używać kolektory słoneczne, czyniąc z nich opłacalną inwestycję. Poniższy wykres przedstawia stopień pokrycia zapotrzebowania w dobrze zaprojektowanej instalacji.

pompy ciepła wykres

Co zyskujesz mając kolektory:

  • ciepłą wodę ze słońca przez większą część roku
  • wygodny i egologiczny system
  • oszczędność czas i pieniędzy

Przy wyborze instalacji, ważne jest aby kierować się wieloma aspektami planowanej inwestycji. Ważna będzie cena ale również jakość wykonania podzespołów, a także doświadczenie firmy oferującej usługę.

Nasza oferta obejmuje kompletne systemy solarne, zestawy montażowe, grupy pompowe, oraz cały niezbędny osprzęt solarny. W swojej ofercie mamy kolektory płaskie – pionowe i poziome oraz kolektory próżniowe.

Ofertę na systemy kolektorów słonecznych przygotowujemy zawsze w sposób indywidualny, po uprzednich oględzinach obiektu. Pracujemy z wykorzystaniem nowoczesnych narzędzi oraz profesjonalnego osprzętu zapewniającego szybki czas realizacji, dużą estetykę oraz bezpieczeństwo pracy.Jak działa instalacja solarna

pompy ciepła schemat

Kolektor  pompy ciepła ciepło, a konkretnie absorber zamontowany w kolektorze zamienia promieniowanie słoneczne w ciepło, które jest  transportowane za pomocą płynu solarnego do wymiennika. Transport płynu zapewnia zespół   pompy ciepła krok 3 pompowy.    Regulator systemu pompy ciepła krok 2 włącza zespół pompowy gdy temperatura na kolektorze jest wyższa niż temperatura wody w zbiorniku. Energia słoneczna jest oddawana wodzie użytkowej poprzez wężownicę znajdującą się wewnątrz zbiornika  pompy ciepła krok 4. Dodatkowo górna wężownica podłączona jest do alternatywnego źródła ciepła np. kotła c.o. i tak nagrzana woda trafia do kranów.

Zapraszamy do zobaczenia naszych realizacji w galerii zdjęć